stat4u

Czas kanikuły…
03.07.2013 rok.
Powiększ

Niestety, nie będziemy pisać o wakacyjnej labie, lecz pragniemy tym wpisem prosić wszystkich rodziców (opiekunów prawnych), aby w wypadku otrzymania nawet najdrobniejszego sygnału od swoich dzieci lub gdy sami zaobserwują, że jest coś nie tak z kolonią, obozem, półkolonią, na których te dzieci przebywają, powinni potraktować to bardzo poważnie – zareagować!
Należy pamiętać, że każda kolonia (obóz, półkolonia) – zbiorowy wypoczynek dzieci i młodzieży, musi być zarejestrowany w terenowo miejscowym Kuratorium Oświaty (dla jeleniej Góry - Dolnośląskie – tel.: 71 340 63 48), a wcześnie zgłoszony do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (dla Jeleniej Góry w Jeleniej Górze – tel. 75 64 355 60) oraz w innych jeszcze instytucjach; że zdarzają się przypadki, iż dany wypoczynek jest organizowany nielegalnie, co stwierdziliśmy już na naszym terenie (upewnić się czy tak nie jest można na stronie: www.kuratorium.wroclaw.pl), a tym samym nie gwarantuje bezpiecznego wypoczynku dla Waszych dzieci.
Powyższe organy mają też obowiązek reagować na zgłoszone przez Was skargi – dokonać kontroli danego ośrodka kolonijnego lub obozu.
Ostrzegając Was, życzymy Waszym dzieciom miłego, atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku, a Wam „spokojnej głowy”.

Krystyna Demkowicz


Copyright © 2010 Paweł Drewniak