stat4u

Noc Profilaktyki w Jeleniej Górze
26.06.2013 rok.
Powiększ

Zaliczyliśmy udział w Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki. Zdarzenie miało miejsce 22.06.2013 r., na Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze w godzinach od 15.30 do 24.00.
Rozpoczął je bieg ul. 1 Maja harcerzy, uczniów klas policyjnych, dzieci i młodzież z MDK oraz delegacji uczniów jeleniogórskich szkół, na Plac Ratuszowy. Uczestnicy biegu eksponowali kartony symbolizujące zasadnicze idee Programu: „Profilaktyka a Ty” - „PaT” (vide wpis z dnia 17.06.13 r.).

Powiększ

Na Placu już od godz. 15:00 swoje namioty rozstawili: Policja, Straż Miejska wraz z MKRPA, Straż Pożarna z Klubem Abstynentów „Boberek”, Monar wraz z OlK i TKOPD w Jeleniej Górze, ZOZ Szpital MSW wraz z Sanepidem oraz GOPR i Pogotowie Ratunkowe.
Do dyspozycji adresatów akcji (dzieci i młodzież) oddano scenę, dmuchany zamek, labirynt i bungee.

Powiększ

Oficjalne otwarcie imprezy zaznaczono odczytaniem odezwy społeczności „PaT” i zaprezentowaniem społecznego zrywu „Wolne serca” – bębniarze wybili rytm serc.
W pomieszczeniu Urzędu Miasta wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z pomocy zespołu interdyscyplinarnego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Monaru i TKOPD.
W tym samym czasie na Placu Ratuszowym odbywał się happeningi – prezentowano scenki dotyczące problemów uzależnień, a przy namiocie Monaru wyświetlano filmy dotyczące tej problematyki, zaś w namiocie odbył się konkurs z jej znajomości.

Powiększ

Na scenie prezentowali się: uczennica II klasy o profilu policyjnym - Andżelika Suliło, uczennice i uczniowie z LO Nr 1 i 2 oraz Technikum Mechanicznego, osoby zmagające się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków tworzące „Teatru na progu” oraz Hip-Hopowa grupa taneczna i spece od sztuk walki.

Powiększ

Można było wykazać się talentem plastycznym, biorąc udział w malowaniu, na specjalnie przygotowanych sztalugach, „tematów” dotyczących idei „PaT” oraz być widzem finału drugiej edycji konkursu młodych talentów - „Jelenia ma talent”. Odbywał się w sali MOK przy ul. Bankowej.

Powiększ

Zwieńczeniem były nocne rozmowy (do 24:00) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta o profilaktyce - „Głos Profilaktyki”. Do dyspozycji zainteresowanych byli: policjant, psycholog, pedagog, mediator rodziny TKOPD i przedstawiciel Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Józef Pawłowski


Copyright © 2010 Paweł Drewniak