stat4u

Złe zachowania nie pozostają bezkarne
28.01.2013 rok.
Powiększ
Złe zachowanie ucznia, ale i nauczyciela nie pozostaje bezkarne.
Uczniowie klas II Gimnazjum nr 2 w Suwałkach stanęli przed sądem.
Jedenaścioro uczniów (ośmiu chłopców i trzy dziewczęta), czyli ponad jedna trzecia całej klasy, stanęli przed sądem dla nieletnich. Wcześniej byli przesłuchiwani w komendzie policji. Rodzice otrzymali sądowe postanowienie o wszczęciu postępowania wyjaśniającego. Będą odpowiadali m.in.za:
1. rozmawianie podczas lekcji,
2. rzucanie papierkami,
3. znieważanie funkcjonariusza publicznego – takim jest nauczyciel,
4. siedzenie tyłem do tablicy,
5. bawienie się telefonem komórkowym,
6. samowolne opuszczanie klasę,
7. nie reagować na polecenia nauczycielki,
8. jedzenie i picie na lekcji,
9. komentowanie zachowania nauczycielki,
10. używać wulgarnego słownictwa.
Kuratorium Oświaty po skardze rodziców, badało sytuację w tej klasie. Inspektorzy stwierdzili przede wszystkim to, że uczniowie stwarzają bardzo dużo problemów wychowawczych, że nauczycielka została obrażona wulgarnymi słowami.
Postępowanie przed sądem dla nieletnich zacznie się kiedy wszyscy zostaną przesłuchani. O wszystkim zdecyduje sędzia: czy sprawę umorzyć, czy też zastosować przewidziane dla nieletnich kary, z których najwyższa, to pobyt w zakładzie poprawczym.

Dla równowagi. Nauczyciel odpowie za ciągłe krzyki, wyrzucanie z klasy, ośmieszanie uczniów. Mówienie przy wszystkich, że tego czy tamtego nie warto uczyć, bo i tak nic nie zrozumie. Do jednej z uczennic powiedział, że skoro rozbierała się przed swoim chłopakiem, to teraz niech to samo zrobi przed całą klasą.

Józef Pawłowski


Copyright © 2010 Paweł Drewniak