stat4u

Komitet na Festynie
13.10.2012 rok.
Powiększ
Podczas Festynu promujący rodzicielstwo zastępcze, który odbył się w sobotę na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze – Cieplicach (13 października 2012 r.), podczas którego promowano opiekę nad sierotami w ramach rodzicielstwa zastępczego, czynny udział wzięły też instytucje i organizacje oraz fundacje promujące na co dzień dobro dziecka i rodziny, a wśród nich Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze.
Festyn miał charakter edukacyjno-rozrywkowy. Oprócz punktów informacyjno-konsultacyjnych dotyczących rodzin zastępczych, był też punkt informacyjny naszego Komitetu, w którym można było otrzymać wszelkie informacje i materiały dotyczące praw dziecka - wynikające z Konwencji Praw Dziecka.
Powiększ
Nie brakowało atrakcji dla dorosłych i dzieci: zdolności estradowe prezentowały dzieci z rodzin zastępczych oraz inni zaproszeni artyści. Mogli oni spróbować swoich sił w zajęciach plastycznych oraz grach poprawiających sprawność i tężyznę fizyczną. Dla głodnych i spragnionych przygotowano stoisko z napojami i hot dogami, którymi częstowano wszystkich chętnych. Po terenie festynu krążyli poprzebierani za postacie z bajek i cyrku młodzi ludzie, bawiąc wszystkich w koło.
Jak przystało na udany festyn, nie mogło zabraknąć konkursów z nagrodami oraz gier i zabaw dla najmłodszych. Każdy mógł spróbować swoich sił w wyplataniu wiklinowych koszyków oraz wziąć udział w innych, różnorodnych warsztatach plastycznych. Dzieci malowały twarze, grały na bębnach, tańczyły i śpiewały – jednym słowem nie mogły narzekać na nudę. Goście bawili się przy dźwiękach gitary oraz rytmach hip-hop, a ich podopieczni z zaciekawieniem śledzili poczynania sympatycznego clowna.
Ciekawym punktem imprezy była prezentacja zawodowych rodzin zastępczych. Dzięki punktom informacyjnym zorganizowanym w ramach festynu, każdy mógł podzielić się swoimi wątpliwościami i uzyskać fachowe porady także na temat wszystkich zawiłości związanych z procesem adopcyjnym.
Józef Pawłowski


Copyright © 2010 Paweł Drewniak